İSTANBUL SALON SPORLARI KULÜBÜ

Biz büyük bir aileyiz...

İSTANBUL SALON SPORLARI KULÜBÜ 2018-03-26T14:23:22+00:00

Modern hayatı şekillendiren yeni keşiflerin öncülüğünü üstlenerek daha iyi bir basketbol ve öğrenim hayatının standartlarını oluşturmak için çalışan İSTANBUL ESENYURT SALON SPORLARI KULÜBÜ 2013 yılında kuruldu.

Sporcularının yanı sıra velileri için bir tutkuya dönüşecek, sporu yaşam tarzı kabul etmiş İSTANBUL ESENYURT SALON SPORLARI KULÜBÜ, çalıştığı alanlarda TÜRKİYE çapında bir kulüp olma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

İSTANBUL ESENYURT SALON SPOR LARI KULÜBÜ özenle seçilmiş kadrosu, yetkin idare heyeti ve branşında tam profesyonel çalışan 6 kişilik antrenör kadrosuyla 2013 yılında faaliyete geçmiştir. Basketbol şubesi kadrosunda basketbol da derece yapmış iki ‘B’ klasman bir ‘C’ klasman üç adet ‘D’ klasman antrenöre sahiptir. Kulübümüzün kurucuları olan Remzi ÇEKİRDEKÇİ ve Özgür AKINCI ilk günden bu yana idari ve sportif alanda aktif olarak yükselişin baş mimarları olmuşlardır.

Dünya’nın önde gelen ülkelerinde, çocuklar eğitim ve sporu bir arada yürütebilmektedir. Türkiye’de eğitim sisteminden kaynaklanan aksaklıklar bu durumu güçleştirmektedir. Son yıllarda örneklerden de anlaşılacağı gibi bunu başarabilen basketbolcu sayısı yok denecek kadar azdır. Sporcuların liglerde yeterli sayıda maç yapamaması bunun en büyük engelidir. İlk senemizden itibaren kaliteli idmanların yanı sıra düzenli hazırlık maçları programı, TBF resmi ligi ve İstanbul’un en prestijli turnuvalarına katılarak gerekli maç adedini yakalamış ve bununla beraber olağan başarının sonucu olarak kupa ve madalya kazanan birçok takım ve sporcusuna sahip olmuştur.

VİZYONUMUZ

Türkiye’nin bilgi toplumuna ulaşma hedefleri ışığında eğitim ve gençlik alanlarında ulusal ve uluslararası işbirliği gerçekleştiren,
eğitim ve öğretime yetkin bir boyut kazandıran ve gençlerin donanımlı birer birey olmalarını sağlanmasına katkıda bulunan,
ülkemizin kültürel değerlerinin yaygınlaştırılmasını sağlayan, çok yönlü bir kurum olmaktır

MİSYONUMUZ

 • Tüm gençliği kapsayıcı demokratik, özgürlükçü bir ortamda eğitimler vererek gençlerin başarıya odaklanmaları konusunda çaba göstermek.
 • Bireysel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak.
 • Toplumsal sorumluluk bilinçlerini kuvvetlendirmeye, kendi yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine imkân sağlamak.
 • Fiziksel gelişimleri için faaliyetlerde bulunmak. Doğayı tanımalarını ve doğayla yaşamayı öğrenmelerini sağlamak.
 • Toplumun; farklı bölgesel, sosyal, kültürel ve eğitim özelliklerine sahip olan diğer bireyleriyle, gençlerin bir araya gelmelerini teşvik etmek.
 • Kentlilik bilinçlerini artırmak ve kentin gelişiminde gençlerin aktif rol oynamalarını sağlamak.
 • İçinde yasadıkları sosyal çevre, tarihi ve doğal doku hakkında farkındalıklarını artırmak.
 • Korunması ve geliştirilmesi gereken değerler konusunda sorumluluk almalarını sağlamak.
 • Ekip çalışması içerisinde; sorgulayan, araştıran bireyler olmalarını sağlamak.
 • Kültürel kimliği muhafaza ederek, dünyaya entegre olmalarını sağlamak.
 • Sosyal bilimler ışığında; toplumun dinamiklerini, analitik bir zekayla okuyabilmelerini ve tartışa bilmelerini sağlamak.
0
SALON
0
EĞİTMEN
0
SPORCU
0
MUTLU VELİ

Başarılı, Sağlıklı ve Mutlu Sporcularımız Arasına Katılmak İçin

Lütfen Bizimle İletişime Geçin